5 Aralık Dünya Mühendisler Günü

5 Aralık Dünya Mühendisler Günü etkinlikleri kapsamında Mühendislik Fakültemizin konferans salonunda bir seminer düzenlendi. Düzenlenen seminere Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Rektör Yardımcılarımız; Prof. Dr. Tekin Şahin, Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr. Cahit Pesen ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Seminerde mühendislik fakültesi ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapan Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Fevzi Hansu konuşmalarında “Mühendislik alanı; mekanik, gıda, kimya, inşaat, bilgisayar ve elektrik mühendisliği gibi dalları sunarak yaşam şeklimizi ve çevremizdeki dünyayı iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Mühendisler; evlerin, binaların, şehir yapısının, ulaşımının, sağlık hizmetlerinin ve daha fazlasının gelişimini içeren günlük yaşamımızdan önemli derecede sorumlu olurlar. Mühendislik alanı hayat var oldukça var olacaktır.”  ifadelerini kullanarak mühendisliğin önemine vurguda bulundu.

Dekanımızdan sonra kürsüye çıkan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak programa katılan akademisyen ve öğrencileri selamladıktan sonra mühendisler ve mühendislik hakkındaki görüşlerini “Mühendis insanları, insanların hayatlarını kolaylaştırmayı görev edinmiş, misyon edinmiş bir nevi fedakâr insanlar topluluğu diyebileceğimiz bir meslek grubu olarak görüyorum. Bu manada insanlığın gelişiminin dinamik noktası diyebiliriz.”  sözleri ile ifade ederek, dekanımız ve seminerin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutlayıp başarılarının devamını diledi.

Arş. Gör. RIDVAN ÇETİN /
Mühendislik Fakültesi
5.12.2022