Dekan`dan

Fakültemize kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizin kendilerini ve ailelerini tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.
 
Değerli Gençler,
 
Sizler çok zorlu ve yoğun emek verilen bir dönem sonunda öğrenim hayatınızın önemli bir aşamasına gelmiş, üniversite öğrenimine başlamış bulunmaktasınız.  Sizleri fakültemizde görmekten büyük bir sevinç ve mutluluk duymaktayım.  
 
Üniversite öğrenimi sizler için mesleki bilgi, birikim ve deneyim kazandırma süreci olduğu kadar, aynı zamanda hayata hazırlanma sürecidir.   Kişisel becerileriniz  ve eğilimleriniz yanında, severek ve isteyerek yapacağınız çalışmalar, başarılı ve mutlu olmanızın en temel ögeleri arasındadır.  Mühendislik Fakültesinin tüm akademik ve idari personeli, sizleri hayata ve seçtiğiniz mesleğe hazırlamanın heyecanını duymaktadır.  Dekanlık olarak öncelikli görevimiz, hem öğrencilerimize hem de personelimize huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamı sağlamak, onları motive etmek ve mümkün olabildiğince mali imkanları zorlayarak Fakültemizin fiziki koşullarının daha da iyileşmesini sağlamaktır.
 
Fakültemizin temel amacı; kendi mesleğinin gerektirdiği bilgi ve çalışma becerileri kazanmış, pratik düşünen, çağdaş ve evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üretebilen, iş dünyası tarafından tercih edilen ve temel değerlerimizi benimsemiş mühendisler yetiştirmek, ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma/yayın faaliyetleri yapmak ve toplumsal hizmetler sunmaktır.  Bu amaca yönelik olarak, fakültemiz bölümlerinde oldukça esnek eğitim programları hazırlanmış ve öğrencilerimizin uzmanlaşmak istedikleri alanlarda iş hayatına hazır hale gelmeleri hedeflenmiştir.  Zira, Mühendislik Fakültesi mezunları, kendi alanlarında serbest çalışabilecekleri gibi, kamu ve özel sektörde, mühendis ve araştırmacı olarak görev alabilmekte, ayrıca akademik kariyer yapabilmektedirler.  Bu nedenle Fakültemiz eğitim programlarında zorunlu derslerin yanında teknik ve sosyal seçmeli dersler açılarak öğrencilerimize ilgi alanlarına göre detaylı bilgi edinme imkanları tanınmıştır. 

Fakültemizden alacağınız eğitimin sizler ve aileniz için hayırlı olması diler, sağlık, sıhhat ve başarılar temenni eder, şahsım ve fakültemiz adına sevgi ve selamlarımı sunarım.
 
Arş. Gör. RIDVAN ÇETİN
Güncelleme : 21.02.2022 16:28:36